O mnie

Nazywam się Martyna Mucha i jestem licencjonowanym przewodnikiem po Warszawie.

fot. Martyna Mucha

Mieszkam w Warszawie od kilku lat. Niemal od razu urzekło mnie to miasto i zaczęłam się żywo interesować jego historią, architekturą i ciekawostkami. Wkrótce wiedziałam już o Warszawie tyle, że zadziwiałam anegdotami osoby, które mieszkają w stolicy od urodzenia.

fot. W.M.Nowicki

Dopełnieniem moich zainteresowań było zdanie egzaminu przewodnickiego po Warszawie. Od tamtej pory mogę na co dzień poświęcać się mojej pasji, z zapałem przekazując moją wiedzę ludziom, którzy przyjeżdżają do mojego miasta, aby je poznać.

Często można zobaczyć mnie o godzinie 11:00 pod Kolumną Zygmunta, gdzie rozpoczynam wycieczkę Free Walking Tour.

Zapraszam na mojego varsavianistycznego bloga:

http://ogarnac-warszawe.blogspot.com/

Poza przewodnictwem zajmuję się tłumaczeniem tekstów w języku hiszpańskim i angielskim oraz nauczaniem tych języków obcych. Największą radość sprawia mi oprowadzanie turystów zza granicy, szczególnie z Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Mam wtedy styczność z kulturami, którymi się interesuję. Sama wiele razy podróżowałam do tych krajów, zwłaszcza do Hiszpanii. Najmilej wspominam pieszą pielgrzymkę do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela oraz wizytę w hiszpańskiej stolicy oliwy z oliwek, w miastach Baeza i Úbeda.

fot. Karol Górski

fot. Michał Piskorz

 

 

 

 

 

 

O moich podróżach można dowiedzieć się więcej ze strony:

http://naszamucha.blogspot.com/

W czasie wolnym zajmuję się amatorsko fotografią. Udzielam się też w Studenckim Kole Przewodników Turystycznych, gdzie pełnię funkcję wiceprezesa.

Zdjęcia z wycieczek:

Jedziemy w górę mapy